Tavasszal, május vége felé a legtöbb út mentén megcsodálhatjuk a fehéren pompázó bodzabokrokat. Egy kiadós esőzés után pedig 1-2 napra rá hirtelen még jobban megindul a virágzás. Na ilyenkor érdemes leszedni a bodzavirágot, mert ekkor van benne a legtöbb virágpor, ami az aromákért, illatokért felel.
Ha a Bodzás Kölsch receptünk-et már lefőzted és valami extrábbra vágysz, akkor ne keresgélj tovább Ebben a sörben megtalálod az IPA keserűségét, a Windsor élesztő enyhén gyülmölcsös jellegét, a bodza friss, tavaszi aromáit és a német komlók kissé gyümölcsös, fűszeres és gyógynövényes jegyeit.
Aki többet szeretne tudni a forralásról és úgy általában a sörfőzésről, annak ezt a cikket ajánljuk. KLIKK
Alapesetben a receptcsomagjaink nem tartalmaznak vízkezelőszereket, hacsak ez nincs külön feltüntetve a leírásban. Ha szükséged van vízkezelőszerre, ezeket ITT kedvezménnyel megvásárolhatod.
Maláta:
5kg Viking Pilsner maláta
500g Viking Münich Light maláta
200g friss bodzavirág - Ezt neked kell beszerezni! A vastag zöld szárakról a virágokat próbáld meg leválasztani, amennyire csak lehet, mert az keserűséget ad a sörhöz. A bodzavirágot a forrás utolsó 1 percében adjuk hozzá, majd a forralás végeztével a komlókat is hozzáadjuk és 1 percig óvatosan kevergessük. Utána fedővel lefedjük és 10 percig állni hagyjuk. Ezután megkezdhetjük a sörlé lehűtését.
Komló(+forralási idő):
10g Perle komló - 60min
10g Tettnanger komló - 30min
30g Perle komló - Whirlpool, 99C, 10 perc
30g Tettnanger komló - Whirlpool, 99C, 10 perc
60g Perle komló - Hidegkomló, 2 nap
60g Tettnanger komló - Hidegkomló, 2 nap
Élesztő:
1 db Lallemand Windsor élesztő
A teljes receptet ITT találod.
A receptcsomagból kb. 21 liter sört tudsz készíteni.